Arrestohet shtetasi Kristjan Kelmendi, 20 vjeç, i dyshuar per vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka. Lajmi behet i ditur per BalkanWeb nga gazetari Senad Nikshiqi.

20-vjeçari dyshohet se ka shenja baruti ne duar dhe gjithashtu dyshohet per nje borxh te pashlyer te ish-deputetit ndaj te riut per nje apartament.

Ndërkohë, gazetarja Dorjana Bezat raporton se për ngjarjen në fjalë është arrestuar dhe një tjetër person, që dyshohet se është autori i dytë për ngjarjen. Mësohet se ai u arrestua në Morinë, teksa tentonte të largohej nga vendi. Ndërkohë, priten përgjigje nga instituti i Policisë Shkencore.

Aktualisht policia dhe prokuroria vijojnë hetimet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: