Presidenti i SHBA Joe Biden tha se ishte i shkatërruar për vdekjen e shtetasit izraelito-amerikan Itay Chen, për të cilin zyrtarët izraelitë njoftuan të martën se ishte vrarë nga Hamasi më 7 tetor.

“Në dhjetor, babai dhe vëllai i Itay u bashkuan me mua në Shtëpinë e Bardhë, për të ndarë agoninë dhe pasigurinë me të cilën janë përballur ndërsa luteshin për kthimin e sigurt të të dashurit të tyre”, shkroi Biden në një postim.

“Askush nuk duhet të durojë qoftë edhe një ditë nga ajo që ka kaluar”, shtoi ai.

CNN raportoi më herët se zyrtarët në administratën e Biden thanë se ishin informuar për vdekjen e Chen nga zyrtarët izraelitë të martën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: