Pas publikimit të videos së vrasjes makabre të shqiptarit Albert Bako në burgun e Koridhalos, Greqi, ka reaguar partia Demokracia e Re. Zëvendës sekretari i kësaj force, Kostas Karagounis, tha se në pushtetin e SYRIZA është normale që të burgosurit të vriten, duke e cilësuar “Turp”.

“Në Greqinë e SYRIZA tani konsiderohet normale që të burgosurit jo vetëm të organizojnë partinë, por edhe të vrasin njëri-tjetrin”, tha Karagounis në zhurmën që ka shkaktuar video-shoku nga burgu Koridallos, me të burgosurin e vrarë në këtë burg, më 14 janar të këtij viti.

“Imazhet e vrasjes brutale në burgun e Korydallos janë tronditëse”, tha më tej Karagounis.

To Vima
To Vima

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb