TIRANË

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 16 vite burg Noel Dishin, i akuzuar për vrasjen e Vilson Tafçiut në janar të vitit 2020 tek zona e Astirit.

Dishi, i njohur dhe me emrat Noel Kolaveri dhe Miklovan Prifti u fajësua për veprat penale “vrasje me dashje” dhe “armëmbajtje pa leje”.

  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas gjykatës, vrasja ka ndodhur pas nje grindjeje të çastit, pasi të dy pretendonin shoqëri me të njëjten vajzë.

Për shkak të gjykimit të shkurtuar, denimi është ulur në 10 vjet e 6 muaj burgim.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb