LEZHA

BalkanWeb ka zbardhur itinerarin që ka ndjekur autori 21-vjeçar Aldi Rama pas vrasjes së efektivit Saimir Hoxha në Kune-Vain të Lezhës.

Fillimisht ai u arratis me mjetin “Volkswagen”, por më pas e braktisi atë. Aty është parë nga banorë të zonës që kanë dëshmuar se kanë parë një djalë të ri që u largua me shpejtësi.

Dyshohet se i riu është kthyer në zonën ku dhe kreu krimin dhe fshihet në një zonë me bimësi të dendur.

Policia nga terreni dhe me helicopter po përpiqet ta kapë, ndërkohë që për ta shpërqëndruar autorin, po hidhen zhurmuesa të ngjashme më të shtënat.

Aldi Rama ende nuk është dorëzuar dhe vijon të qëndrojë i fshehur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb