Ditën e sotme, Babis Anagnostopulos, piloti që vrau makrabisht gruan e tij 20-vjeçare do të dalë para drejtësisë greke.

Pak para se ai të mbërrinte në dyert e gjykatës, kanë reaguar prindërit e vajzës, Susan dhe David Crouch.

Ata kanë thënë për mediat se e gjithë mendja e tyre tanimë është të kujdesën për mbesën e tyre, duke shtuar, se dëshirojnë që piloti të marrë dënimin që meriton.

“Si Susan dhe unë do të kalojmë pjesën tjetër të jetës tonë duke u siguruar që të bëhet drejtësi që vajza e saj e vogël, Lidia, do të të rritemi me ato që mund t’i japim dhe se kujtimi i nënës së saj do të jetojë përgjithmonë ”.

Më tej David, ka folur për vajzën e tij të ndjerë. Ai e ka cilësuar Carolinën si një student të shkëlqyer e një nënë shembullore, duke shtuar se ajo gjithmonë do të jetë në mendjen dhe zemrat e tyre.

“Veç greqishtes, vajza fliste në mënyrë të përsosur anglisht, frëngjisht dhe Tagalogisht, gjuha e saj amtare. Jemi dhe gjithmonë do të jemi krenare për të”, përmbylli babai i viktimës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb