Policia në Paris është vënë në kërkim të një personi të armatosur, pas të shtënave vdekjeprurëse përpara një spitali.

Një burrë në të 30-tat u vra dhe një roje e sigurisë u plagos. Incidenti ndodhi të hënën pranë spitalit Henri Dunant, i cili po ashtu është qendër e vaksinimit kundër koronavirusit.

Dëshmitarët thanë se sulmuesi e qëlloi burrin në kokë, përpara se të largohej me motor. “Ishte një ekzekutim i vërtetë. Vërtet tronditëse”, i tha një dëshmitar gazetës Le Figaro. Kryebashkiaku i qarkut 16 të Parisit tha se terrorizmi nuk duket se është motivi prapa sulmit, shkruan Rel.

Francis Szpiner shtoi se qendra e vaksinimit po ashtu duket se nuk ka qenë shënjestër.

Szpiner tha se roja e sigurisë, e cila u plagos rëndë, duket se është goditur nga një plumb qorr. Prokurori i Parisit hapi hetime për vrasje dhe vrasje në tentativë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: