Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, ka akuzuar Perëndimin se po përpiqet të prishë negociatat mes Moskës dhe Kievit, duke nxitur sipas ministrit rus, inskenimet lidhur me vrasjet e civilëve në Bucha.

Zyrtarët ukrainas dhe vendet perëndimore kanë deklaruar se ka prova që Rusia ka kryer krime lufte.

Nga ana e saj Moska i ka mohuar këto akuza , duke i konsideruar si inskenime.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb