Krimi i rëndë në një familje në Greqi tronditi mbarë opinionin publik. 56-vjeçari vrau me armë zjarri gruan e tij 32-vjeçare me origjinë gjermane dhe fëmijën e tyre, vetëm 1 vjeç.

Autoritetet greke kanë publikuar të rezultatet e ekspertizës mjeko-ligjore të kryera në trupin e 32-vjeçares dhe foshnjës 11 muajshe, të cilët u vranë nga blegtori 56-vjeçar në Basenin e Kavallës.

Nga autopsia rezultoi se 56-vjeçari ka tentuar dy herë të vrasë veten. Nga gjuajtja e parë ai pësoi 4-5 fraktura në brinjë, duke mos qenë fatale. Më pas autori ka vendosur tytën e armës në gojë duke e qëlluar më pas veten.

Siç raportojnë mediat greke, autori ka qëlluar pas shpine nënën dhe foshnjës , vdekja e tyre ka qenë e menjëhershme. në trupin e foshnjës u gjetën copëza të vogla nga armë që përdoreshin nga gjuetarët për të vrarë zogjtë. Ajo që mbetet tronditëse është fakti se 56-vjeçari pasi vrau foshnjën 11 muajshe para syve të nënës së tij, ka qenë në gjendje të ndërrojë plumbat në karabinë me një tyre dhe më pas ka vendosur fishekë që përdoreshin për të vrarë derra të egër. Më pas ai ka qëlluar pas shpine 32 vjeçaren, duke i çarë organet e brendshme, përfshirë zemrën , mushkëritë e mëlçinë. Trupat e gruas dhe foshnjës do të transportohen në Gjermani për varrimin e tyre, ndërsa 56-vjeçari do të varroset sot në Kavallë.

9

Progr

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: