Arrestohet një shqiptar, autor i grabitjes së përgjakshme që ndodhi në orët e para të së shtunës në një minimarket në Greqi.

Ngjarja ndodhi në rrugën Gr.Lambraki, në Toumpa të Selanikut, ku gjatë grabitjes, shqiptari vrau një 44-vjeçar. Sipas informacioneve të ‘Thestival’, autori është arrestuar në shtëpinë e tij mëngjesin e sotëm.

  • foto galeri
  • foto galeri

Bashkëpunëtori i tij është arrestuar mbrëmjen e djeshme. Sipas medias greke autori është një shtetas shqiptar, 27 vjeç. Ndërsa bashkëpunëtor i tij është një 35-vjeçar grek.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb