Një kosovar që luftonte për ISIS është vrarë në Irak. Burime të arbresh.info konfirmojnë se personi me inicialet A.K kishte rreth një javë që ishte larguar nga Kosova për t’iu bashkuar grupit. Ai ishte 26-vjeçar, nga Prizreni, ndërsa familja e tij sot ka hapur dyert e mortit.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: