Një pushtim që duket se është destinuar të zgjasë. E tillë është mësymja e rusëve në Ukrainë, të cilët kanë shkaktuar mjaft viktima dhe shumë dëme.

Rrugët e qyteteve janë të shkreta, ndërsa pasojat e luftës shihen në çdo anë.

Tashmë kanë kaluar më shumë se 7 javë, ndërsa trupat ruse gjenden në vështirësi të mëdha, me viktima të shumta e mjete luftarake të shkatërruara.

Në Bucha janë shënuar pasojat më të mëdha, ku fotot e raportet e fundit reagojnë se janë gjetur qindra civilë të torturuar dhe vrarë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: