SERBI

Presidenti i serbisë Aleksander Vuçiç, gjatë një konferencë për shtyp me përfaqësues serb të Kosovës, është shprehur se është i gatshëm të nëshkruajë liberalizmin e vizave për Kosovën. Vuçiç, tha ndër të tjera se ai do të gjejë treg për produktet e tij dhe se do përshtatet me rrethanat e reja.

“Sa i përket lidhjes së liberalizimit të vizave me taksat, nuk ka nevojë që taksat të hiqen. E kam ditur që nga fillimi se ato do të mbesin gjatë.

Ne tani me humbjet që kemi pasur, po përshtatemi me rrethanat e reja. Do të gjejmë treg për produktet tona. Na është dashur kohë për këtë, por do ta zgjidhim këtë problem, ndërsa shqiptarët do të përballen me probleme të shumta”-tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb