Ditën e sotme në rrugët e Beogradit mijëra qytetarë janë mbledhur për të kërkuar dorëheqjen e presidentit serb Aleksandar Vuçiç.

Protesta u zhvillua në kudër të serisë së tubimeve pas tragjedive që tronditën vendin ku mbetën të vrarë 18 persona nga incidentet me armë zjarri.

Në protestë u lëshua në ajër një poster me imazhin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe me shkrimin “Vuçiç ik”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: