Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se gjatë një bisede të shkurtër me homologun e tij ukrainas Vladimir Zelensky në samitin e Komunitetit Politik Evropian në Moldavi të enjten nuk diskutuan për temën e sanksioneve anti-ruse.

Vuçiç tha në një intervistë të premten se nuk sheh asnjë problem në takimin me presidentin ukrainas, por vuri në dukje se ata nuk diskutuan sanksionet kundër Rusisë.

Në të njëjtën kohë, ai theksoi edhe një herë se Beogradi nuk e ka ndryshuar vendimin e tij në lidhje me refuzimin për të vendosur sanksione kundër Federatës Ruse.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb