Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se kërcënimet e hapura me luftë dhe konflikt, të cilat sipas tij, vijnë nga përfaqësuesit e autoriteteve të Kosovës, do të rrezikojnë paqen në gjithë rajonin.

Ai tha se nëse UNMIK-u, KFOR-i dhe EULEX-i nuk janë në gjendje të sigurojnë paqen dhe sigurinë për të gjithë ata që jetojnë në Kosovë dhe nëse nuk janë në gjendje që të sigurojnë vendosjen e gjykatës për krime lufte, atëherë është koha që të pranojnë mossuksesin.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: