“WhatsApp”-i do të kënaqë të dy miliardë përdoruesit e tij në të gjithë botën të cilët janë lodhur duke dëgjuar mesazhe pa zë të pafund që shpesh nuk bëjnë asgjë tjetër përveç humbjes së kohës së çmuar, shkruan faqja vanityfair.it.

Së shpejti, kompania ka marrë përsipër t’i përshpejtojë ato. “WhatsApp” më në fund po teston një mundësi për të ndryshuar shpejtësinë e riprodhimit të mesazheve zanore. Kjo veçori është në zhvillim e sipër dhe do të jetë në dispozicion me një nga përditësimet e ardhshme të iO dhe Android.

Një tipar i shumëpritur që, siç theksuan edhe shumë përdorues në “Twitter”, përafron “WhatsApp” me “Telegram”, ku mesazhet zanore mund të dëgjohen me shpejtësi të dyfishtë.

Një sistem që ju lejon të përdorni gjysmën e kohës, gjë që i bën disa fjalë të pakuptueshme, por që përsëri ju lejon të kuptoni kuptimin e fjalës.

Ende nuk dihet nëse shpejtësia për aplikacionin e mesazheve në “Facebook” do të jetë e njëjtë, ajo që ka rëndësi është që ndërkohë të jetë bërë një hap përpara.

E gjithë kjo, sidoqoftë, ndodh në një kohë të ndryshimeve të mëdha për “WhatsApp”, i cili sapo ka njoftuar mbërritjen e imazheve me kohë, të cilat do të shkatërrohen sapo të shfaqen dhe mbërritjen e thirrjeve dhe thirrjeve video në kompjuterët fiks.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb