Frenkie de Jong mbetet një emër tejet i lakuar te Barcelona. Së fundmi flitet për një largim të mundshëm të mesfushorit holandez nga Camp Nou, pas 3 sezonesh qëndrimi në katalonjë. Për këtë temë ka folur trajneri i Barçës, Xavi, i cili në vend që të shuante dyshimet, i shtoi edhe më shumë ato.

 

 

 

98k
98k

 

“Frenkie de Jong mund të shënojë një epokë te Barça, por duhet parë edhe gjendja ekonomike e klubit. Nëse duam të forcohemi, duhet të marrim lojtarë që na përmirësojnë. Ne nuk do të marrim askënd që nuk do të luajë” – tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb