Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka është takuar me Zv.Kryeministrin për Çështjet Evropiane të Maqedonisë së Veriut 🇲🇰, Bojan Marichic.

Në një postim në Twitter, ministrja Xhaçka shkruan se u diskutua për rritjen e bashkëpunimit me Bashkimin Evropian në mënyrë që rajoni të pozicionohet më afër BE-së në këtë kohë sfiduese,duke përfshirë mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare.

“Diskutim mjaft i mirë me Zv.Kryeministrin për Çështjet Evropiane të Maqedonisë së Veriut 🇲🇰, Bojan Marichic për rritjen e bashkëpunimit me Bashkimin Evropian 🇪🇺 në mënyrë që rajoni të pozicionohet më afër BE-së në këtë kohë sfiduese,duke përfshirë mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare.”

 

Olta1
 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb