Ylli i Barcelonës, Lionel Messit i dha fund beqarisë, ndërsa lidhi kurorë me Antonella Roccuzzonin. Në një dasmë, përgatitjet e së cilës kishin nisur prej disa muajsh, gjithçka ishte e mirëmenduar.
41ED1C8300000578-4654150-image-a-114_1498870974880
Ceremonia madhështore u mbajt në Argjentinë, ndërsa Messi dhe gruaja e tij u shfaqën të lumtur, ndërsa nuk i kursen puthjet para të pranishmëve. Pjesë e ceremonisë martesore ishin edhe shumë yje të futbollit. Bashkëlojtar dhe ish-bashkëlojtar të Lionel Messit udhëtuan në Argjentinë.
Në mesin e të ftuarve ishin edhe Samuel Eto’o, Ezequiel Lavezzi, Carles Puyol, Xavi Hernandez, Angel Di Maria e të tjerë

‘Dhurata’ që u kërkoi Messi të ftuarave
Në llogarinë e tij zyrtare në Tëitter, shkruhet se një prej kërkesave që ylli i futbollit u ka kërkuar të ftuarve ka të bëjë me dhuratën e dasmës së tij. Siҫ mësohet, ylli i Barcelonës u ka kërkuar të gjithë të ftuarave që ‘dhuratën’ e dasmës ta dhurojnë pranë fondacionit të tij “Leo Messi’, i cili u vjen në ndihmë fëmijëve në nevojë.
41ED2EDE00000578-4654150-image-m-111_1498870700126

41ED2A7200000578-4654150-image-a-107_1498870659764

41ED1D1600000578-4654150-image-a-104_1498870097459

41EC927F00000578-4654150-image-a-87_1498858913657

41ECDC6C00000578-4654150-image-a-45_1498864108892

41ED25CB00000578-4654150-image-a-98_1498870043866

41ED0FDD00000578-4654150-image-a-74_1498868243165

41ED0D7900000578-4654150-image-m-83_1498868443305

img-pmorata-20170701-004220-imagenes-md-propias-pmorata-aj9z9645-kvjc-980x554-mundodeportivo-web_1498887422-6317609

41ED20BA00000578-4654150-image-a-113_1498870774481

41ED21D600000578-4654150-image-a-106_1498870216611

41ECC9B500000578-4654150-image-a-43_1498862582118

41ECC5A400000578-4654150-image-m-44_1498862637519

41ECC8F100000578-4654150-image-a-38_1498862557517

41ED0C8D00000578-4654150-image-a-63_1498867831471

41ED0C6900000578-4654150-image-a-68_1498867840715

41ED11B600000578-4654150-image-a-72_1498868068208
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: