Angelina Jolie ishte gati për aksion teksa u tashmë shihet në rolin e saj si regjisore në xhirimet e filmit të ardhshëm “Without Blood”, teksa kasti dhe ekipi po filmonin gjatë natës në rrugët e Romës.

47 vjeçarja, e cila po bën një hap prapa nga aktrimi dhe po fokusohet tek filmimi, u shfaq plot energji teksa po shkonte në sheshin e xhirimeve, me kufje dhe një radio të vëna.

Asaj iu bashkua aktorja Salma Hayek , e cila u pa me kostum të zi teksa filmonte skenat për filmin.

Angelina veshi një fustan të bardhë në kryeqytetin italian së bashku me një palë sandale dhe, një maskë në një përpjekje për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga koronavirusi.

Ajo u pa duke biseduar me anëtarët e stafit dhe ishte e rrethuar nga pajisjet e xhirimit në shesh. Jolie dhe Hayek ishin në humor të mirë teksa bisedonin gjatë një pushimi nga xhirimet.

“Without Blood” është i bazuar në romanin më të shitur ndërkombëtar me të njëjtin emër të shkrimtarit italian Alessandro Bariço – ku Angelina është vendosur për ta shkruar, drejtuar dhe prodhuar atë. Libri fokusohet në brutalitetin e luftës dhe kërkimin e një vajze të re për shërim pas një akti dhune.

Aktori meksikan Demián Bichir gjithashtu do të luajë në film së bashku me Salma.

Duke folur pas shpalljes së filmit, Angelina tha: “Jam e nderuar që jam këtu në Itali për të sjellë këtë material shumë të veçantë në film dhe që më është besuar nga Alessandro Bariço përshtatjen e librit të tij – me poezinë dhe emocionet e tij unike, dhe mënyra e shikimit të luftës, dhe pyetjet që ajo shtron për atë që ne kërkojmë pas traumës, humbjes ose padrejtësisë.”

Jennifer Mullin, CEO Global në Freemantle, shtoi: “Ne jemi të emocionuar që punojmë me [Angelina] dhe ekipin e jashtëzakonshëm ndërkombëtar që ajo ka mbledhur. Ky projekt nënvizon angazhimin e vazhdueshëm të Fremantle për të prodhuar filma artistikë me cilësi të lartë dhe drama origjinale duke punuar me talentet më të mira nga e gjithë bota.”

Në shkurt të vitit 2017, Angelina u tha se do të zhvillonte “Without Blood” me synimin për të drejtuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: