Mundësi profesionist dhe aktori me pseudonimin Silver King ka ndërruar jetë, pasi u rrëzua në ring gjatë një përballjeje në ring.

Cesar Barron ishte një yll i mundjes në vendlindjen e tij në Meksikë. 51-vjeçari po ndeshej, kur u rrëzua në mes të ndeshjes.  Barron ishte në mes të ndeshjes në Greatest Show of Lucha Libre të shtunën.

Mediat botërore raportojnë se ai mund të ketë pësuar atak kardiak. Pasi ra në tokë, gjyqtari i ndeshjes dhe tifozë iu gjenden pranë, por ishte tepër vonë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb