Një tjetër përgjim është publikuar për ish-kryeministrin Zoran Zaev i cilësuar kësaj radhe si “bomba nukleare”.

Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri audio në të cilin dëgjohet zëri i ish-kryeministrit Zoran Zaev. Regjistrimi u shfaq në kanalin “Zoki Reketuesi”. Nga biseda mund duket se Zoran Zaev hyn në skemën e korrupsionit dhe në vend të Vasko Dimishkov, paratë nga rekordi përfundojnë tek ai.

Në një moment, shfaqet Vasko vëllai i Dimishkova. “Ai më dha këshilla, çfarë duhet të bëj, ai po kërkon para, kështu që ai do të thotë 6 milionë euro, 6 milionë euro, unë them që është e vlefshme, unë po hyj në këtë punë”, thotë Zaev përcjellë TetovaSot.

Gjatë debatit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, Zoran Zaev theksoi se nuk e njihte avokatin Vasil Dimishkov, dhe në ‘bombën’ që u botua u dëgjua se ai e njihte shumë mirë.

Në njërën prej bombave të mëparshme thuhet se zëri i avokatit Vasil Dimishkov, vëllai i gjykatësit Vesna Dimishkova, i cili konsiderohet shumë afërt me Zoran Zaev, po dëgjohet duke kërkuar 6 milionë euro që një biznesmen të lirohet.

Jepni 6 milionë euro dhe ne do të përfundojmë punën, thotë Vasil Dimishkov. Në një bisedë me një person të panjohur, Vasil Dimishkov thotë se do të përpiqet të zvogëlojë shumën, edhe pse është e madhe.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb