Analisti Arjan Vasjari ka komentuar deklaratat e shpeshta apo dhe daljet e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi në ambiente publike pa maskë.

Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real Story’ Vasjari tha se Kryemadhi teksa duhej të ishte model në këtë kohë, nuk e ka kaluar testin e parë të para fushatës elektorale.

“Nëse do ta marr apo jo, është me e pa rëndësishme se sa pyetja. Çështja e COPVID, që ashtë një nga çështjet që është e patolerueshme nëse do t’ja lëmë diskrecionit tonë nëse; në majë të Tomorit të mbajmë apo jo maskë. Për mua është e pakonceptueshme. Në raport me COVId, qeveria është përgjegjëse. Në raport me COVId opozita e ka për detyrë të jetë e përgjegjshme. Qasja juaj për mua është testi i parë i përgjegjësisë që ju duhet të shfaqni para fushatës. Më lejoni ta them; se keni kaluar këtë test. Skam asnjë dyshim. Kërkonte një qasje tjetër. Mund të jem dakord për menaxhimin, por të thoni; të jeni të përgjegjshme. Kjo përmes mesazheve, modele. Se besoj se e keni dhënë.”, tha Vasjari.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb