Lëvizje të mëdha parashikohen në shtëpinë e Milanit në ditët e fundit të merkatos, mbi të gjitha në dalje, ku disa lojtarë kanë bërë gati valixhet. Ditë përcaktuese në veçanti për Suso, i spostuar në pankinë në 3 ndeshjet e fundit. Spanjolli është takuar me drejtuesit e Milanit duke i kërkuar ta lënë të lirë.

Susoo
Susoo

Stafi kuqezi nuk ka ndërmend të bëj rezistencë, janë të gatshëm t’ia plotësojnë këtë dëshirë por në të njëjtën kohë kërkojnë të përfitojnë nga emri i tij për ta përfshirë në ndonjë shkëmbin, si ai me Under të Romës. Lajmi jo pozitiv është fakti që vlera e kartonin të Suso është ulur ndjeshëm gjatë këtij sezoni, nga 40 në 25 milion euro.

Piatek
Piatek

Afrimi i Ibrahimovic nga ana tjetër ka bërë që Piatek të përfundoj në merkato. Nga Spanja flasin për një interesim nga ana e Barcelonës të cilët shohin tek Piatek zëvendësuesin e mundshëm të Suarez i cili duhet të qëndroj në bokse për të paktën 4 muaj. Polaku është një profil që i intereson por nuk është i vetmi, mbetet për tu parë.

Calhanoglu
Calhanoglu

I fundit që kërkon një sistemim të shpejtë është Calhanoglu. Agjenti i futbollistit turk po punon për ti gjetur një skuadër të re, Arsenal mbetet një pistë konkrete.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: