Arkeologët kanë bërë zbulim të madh në Tajlandë. Skeleti i një balene të vjetër 3000-5000 vjeçare është gjetur në bregun e Bangkokut perëndimor.

Skeleti është 12 metër i gjatë dhe besohet se i përket një balene ‘Bryde’. Ajo çfarë i ka bërë më shumë përshtypje arkeologëve ishte skeleti i paprekur dhe thuajse perfekt.

Sipas tyre ky skelet mund të hedhë shumë dritë mbi të shkuarën.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb