Identifikohen 13 të reja me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik testoi 193 mostra, nga të cilat rezultuan raste e reja.

Instituti po ashtu bëri të ditur se sot janë shëruar katër pacientë nga koronavirusi, me të cilët numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 847.

Kosova, gjithsej, ka identifikuar 1,123 raste me koronavirus, ndërsa 30 prej tyre kanë vdekur.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: