GJERMANI

Pesë bomba të pashpërthyera të Luftës së Dytë Botërore janë zbuluar në qytetin Muenster në Gjermaninë Perëndimore.

Operacioni për çmontimin e bombave kërkoi evakuimin e gjithë zonës Mauritz që shënoi dhe një nga evakuimet më të mëdhaja të shtetit gjerman, plot 16 mijë banorë të larguar brenda pak orësh nga qyteti.

Ekspertët me këtë masë u ndihmuan që të punojnë më me lehtësi, teksa u vendosën edhe disa konteinerë me ujë në tre vende që ishin të dizajnuar për të ndaluar valën nga një shpërthim i mundshëm i ndonjë prej bombave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb