Kandidati për president i SHBA, Joe Biden ka zgjedhur senatoren Kamala Harris si kandidate për zëvendës presidente në zgjedhjet e 2020.

Harris është gruaja e parë me ngjyrë në këtë rol. Origjina e saj është indiano-xhamaikane. Si kryeprokurore e Kalofornisë ajo ka bërë thirrje për reformë të thellë në polici, pas protestave të dhunshme kundër racizmit në SHBA.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: