Edicioni i këtij viti i festivalit Eurovision është i veçantë, pasi në të këtë kompeticion që ketë vit zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë marrin pjesë tre shqiptarë që përfaqësojnë tre shtete të ndryshme.

Eugent Bushpepa me këngën ‘Mall’ përfaqëson Shqipërinë, këngë e cila arriti të kualifikohet në finale, Ermal Meta që përfaqëson italinë dhe këngëtarja me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipron Eleni Foureira.
1 (1)
Pikërisht për këtë të fundit mediat greke kanë nisur hulumtimet dhe kanë zbuluar se ajo është në një lidhje prej 1 viti me futbollsitin spanjoll Alberto Botia.

Eleni ka performuar këngën “Fuego” dhe në Greqi i kanë vendosur nofkën e divës Beyonce për fuqinë dhe energjinë që transmeton sa herë del në skenë.
foureira7-botia
foureira
auto_f5429e92f169abfef332bab6d8d54460_L1525902103
(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: