KOSOVA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të dalë për herë të parë para Gjykatës më 9 nëntor pas konfirmimit të aktakuzës.

Seanca e parë për Presidentin e dorëhequr të Kosovës do të jetë pas 3 ditësh teksa ai rikthehet në Hagë tashmë si i akuzuar.

Më parë ai kishte shkuar në Hagë për t’u marrë në pyetje ose për të dëshmuar teksa Gjykata Speciale ka caktuar edhe orën.

Përfundimisht Thaçi për herë të parë del para Gjykatës Speciale të hënën më 15:00 si i akuzuar për krime lufte si ish-drejtues i UÇK.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb