Dy shqiptarë janë arrestuar në Spanjë, pasi janë kapur në një plantacion droge. Dyshja shqiptare dyshohet se ishin përgjegjës të plantacionit.

Mediat spanjolle shkruajnë se po ashtu, janë arrestuar dhe dy shtetas të huaj.

Gjatë kontrollit fizik, policia gjeti dhe sekuestroi 4978 bimë marijuane.

Aktiviteti i tyre shtrihej në disa banesa, një njërën prej tyre u gjetën 724 bimë marijuanë, ndërsa në tjetrën 604 bimë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb