Irfan Gjeci, herbalist, njohës i mirë i bimëve mjekësore, i ftuar në “Vila24”, moderuar nga Brunilda Lahe, ka folur mbi trajtimin e osteoporozës pa ilaçe.

Ai u ndal tek rastet e thyerjes së kockave për shkak të  hollimit të tyre, duke propozuar përdorimin e një bime që  gjendet lehtë në vendin tonë. Gjeci tha se bima e kufilmës ka vetinë të  bëjë  ngjitjen korrekte të  kockave, referuar dhe dëshmive  që  vijnë  që  nga luftërat ilire, ku problemet me dëmtimet trajtoheshin me sukses me këtë  bimë.

Më  tej Gjeci i dha rëndësi përdorimit të  çajërave të  ndryshme për parandalimin e osteoporozës si dhe pasurimit të organizmit me minerale.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: