Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi përmes një postimi në rrjetin social Facebook reagon pas statusit të kryeministrit Rama, i cili i kërkonte Presidentit të mos vijonte të shante ambasadorët, ndërsa e krahasonte edhe me Haxhi Qamilin.

Blushi po ashtu si Rama ashpërson tontet duke u shprehur se: “I sëmuri i Surrelit kujton se ndërkombëtarët janë frekuentuesit e dyshimtë të “China Club” në Berlin apo lobistët e sivëllait të tij që kërkojnë copëtimin dhe zhbërjen e shtetit të Kosovës. Çfarë mjerimi”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb