Këto filmime të bëra me një dron tregojnë qindra peshkaqen të llojit çeçik dhe peshkaqenë dhelpër që ndodhen pak metra në distancë nga notarët pranë plazhit të Gooseberry Flat, në Gjirin e Hauraki, në Great Barrier Island në Zelandën e re.

Ashtu siç shpjegon autorja e këtij filmimi, e cila ndodhej me pushime në këtë zonë në djalin 16-vjeçar, tregon se bëhet fjalë për ekzemplarë të rinj, ku gjatësia më e madhe është rreth 1 metër e gjysmë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb