Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin francez Emmanuel Macron për situatën në centralin bërthamor të Zaporizhzhia,.

Në një reagim në ‘Twitter’, Zelensky shprehet se fokusi i bisedës ishte mbrojtja e Europës nga një fatkeqësi bërthamore.

“Pozicioni ynë është mënyra e vetme për të mbrojtur Evropën nga një fatkeqësi bërthamore është çmilitarizimi i uzinës”, shkroi presidenti ukrainas në ‘Twitter’ këtë pasdite.

France

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb