Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se lufta do të përfundojë kur Ukraina të fitojë ose Rusia të braktisë planet e saj agresive.

“Lufta do të përfundojë kur të fitojmë ne ose kur ta dëshirojë Federata Ruse. Mund të ndodhë që Rusia ta dëshirojë kur të ndjejë se është e dobët, se është në izolim dhe se nuk ka partnerë në këtë çështje. Ne do të besojmë se kjo do të përfundojë në muajt e ardhshëm”, tha Zelensky.

Rusia filloi pushtimin e saj në shkallë të plotë të Ukrainës më 24 shkurt 2022, duke vazhduar agresionin e saj ushtarak që ka zgjatur që nga viti 2014.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb