Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është fotografuar ditën e sotme teksa ngushëllonte familjarët e viktimave të rrëzimit të helikopterit ku humbën jetën 14 persona, mes tyre edhe ministri i Brendshëm i Ukrainës.

Helikopteri që transportonte Ministrin e Brendshëm Denys Monastyrsky dhe zyrtarë të tjerë të lartë u përplas në një ndërtesë në një periferi në Kiev, duke vrarë nëntë personat në bord dhe nëntë të tjerë në tokë.

Në shërbimin funeral në kryeqytetin ukrainas , Zelensky dhe gruaja e tij vendosën lule në shtatë arkivole të mbështjellë me flamurin e Ukrainës dhe folën me familjet e të ndjerëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: