Belgjika komplikoi rrugëtimin e saj në Botërorin e Katarit, pas humbjes 0-2 me Marokun. Golat u realizuan nga Sabiri dheAboukhlal Z, në pjesën e dytë. Statistikat interesante pas sfidës nuk kanë munguar.

Kështu, në Belgjikë jetojnë 556,365 banorë me origjinë marokene (gjysma jetojnë në Bruksel), pra 4.9 përqind e popullsisë kanë festuar fitoren e Marokut ndaj vendit të tyre ku banojnë.

Në të tilla raste, lojtari i 12-të e ka patur mjaft të vështirë të zgjedhë se me kë do bëjë tifo, por me shumë mundësi, ka patur nga ata të cilët e kanë mendjen e ndarë

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: