TIRANË

“Zëri i shpirtit tim” titullohet libri më i ri i UET Press për Zhuliana Jorganxhiun. Autorja ikonë e teksteve të këngëve ishte pjesë e një promovimi të veçantë të botimit kushtuar artit të saj.

Është një libër për autoren e qindra teksteve të këngëve. “Zëri i shpirtit tim” kushtuar Zhuliana Jorganxhiut u promovua në Uet, duke mbledhur miqte dhe ata qe u rriten me kenget e saj.

Prej vitesh e zhvendsour në Itali dhe larg skenës e muzikës së cilës i dhuroi dekada të tërë jete e krijimtarie, Jorgaxhiu, mbetet megjithatë e pashlyeshme.

E emocionuar dhe e prekur nga pritja një javore, Jorganxhi falenderoi ata që i janë gjendur pranë.

Zhuliana Jorgaxhi është brezi i artë i këngës. Tekstet e saj, qenë kthyer në Himarë ndërsa ajo arrti të jepte mesazhet e dashurisë e lirisë edhe në kohë censure.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb