Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi me anë të një postimi në Twitter ka thënë se Gjykata Kushtetuese nuk mund të jetë kurrë seksion i Partisë Socialiste duek reaguar për kandidaturën e Dvoranit për këtë institucion.

Ai shtoi se “kandidatura e Ardian Dvoranit është e papranueshme për çdo opozitar” dhe se meritokracia dhe jo preferencat politike janë baza e pavarësisë së Gjykatës Kushtetuese.

“Gjykata Kushtetuese nuk mund të jetë kurrë seksion i Partisë Socialiste. Kandidatura e Ardian Dvoranit është e papranueshme për çdo opozitar! Meritokracia dhe jo preferencat politike janë baza e pavarësisë së Gjykatës Kushtetuese”, shkroi ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: