Kryetari i PD-së Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan se kryeministri Rama ka dështuar në betejën kundër drogës.

Basha shprehet se nën drejtimin e Ramës, raportet ndërkombëtare e nxjerrin Shqipërinë si burim kryesor në trafikimin e kanabisit në BE.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Edi Rama e ka cilësuar si një histori suksesi betejën kundër drogës. A ka qenë realisht e tillë?

Jo. Në raportin e fundit të Europol, Shqipëria cilësohet burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE”, shkruan Basha.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: