Drejtori i Entit Shtetëror të Statistikave, Apostol Simovski, njoftoi sonte se faqja e tyre është nën sulm të vazhdueshëm nga hakerat.

“Sidoqoftë, nuk ka të dhëna atje. Qëllimi është ndoshta të parandalojmë përdoruesit të mos jenë në gjendje të gjurmojnë informacionin tonë. Në dy raste patëm një përpjekje për të goditur vetë procesin e regjistrimit, por të dyja u zmbrapsën me sukses. Asnjë dëm nuk është shkaktuar. Nuk e di nga janë, por e di që sot një përpjekje e tillë mund të bëhet nga kudo, pa e ditur se nga vijnë sulmet”, ka shpjeguar Simovski për emisionin “24 Analiza”.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: