Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë sot mandatin e kryetarit të bashkisë kandidatëve fitues në zgjedhjet e 6 marsit në 6 bashki në vend.

KQZ i ka dhënë mandatin, Rahim Spahiu të PS në Dibër, Berim Sherës të PS në Vorë, Edison Memollës së PS në Rrogozhinë.

Ndërkohë për tre kandidatët e tjerë fitues, vijon verifikimi për të parë nëse në rezultate janë përfshirë të gjitha qendrat e votimit.

“Për tre bashkitë e tjera po bëhet verifikimi nga administrata e KQZ në qoftë se janë përfshirë apo jo rezultatet e të gjitha qendrave të votimit”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb