TIRANË

Ambasadori BE në Tiranë, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me kren e KQZ, Ilirjan Celibashi në kuadër të procesit për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit.

“Gjithmonë kënaqësi të takohem me Kryetarin e KQZ, Ilirjan Celibashi, për t’u informuar mbi përgatitjet për zgjedhjet e pjesshme lokale. Përgëzoj punën intensive për të siguruar një proces transparent në afate të shkurtra. Rikonfirmova mbështetjen e Bashkimit Europian për punën e KQZ-së.”- shkruan Soreca në një postim në twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb