Ndihmësi i trajnerit të Shqipërisë, Zabaleta ka dhënë një intervistë për Supersport pak minuta para ndeshjes kualifikuese të Euro 2024 ndaj Ishujve Faroe (Air Albania).

Pesë ndryshime- “Duam të aktivizonim lojtarë më të freskët psikologjikisht dhe fizikisht, në Moldavi ishte një ndeshje e vështirë në aspektin mental. Kishte presion dhe ankth ndaj duhej të bënim disa ndryshime”.

Konfirmohet Bajrami, rrisk të aktivizohej Muçi- “Bajrami është numër 10 dhe aty luan në klubin e tij. Na duhej për këtë ndeshje, Muçi luan më shumë në sulm. Nuk janë të ngjashëm, por mbase e aktivizojmë Muçin në pjesën e dytë.

Është një ndeshje që duam ta fitojmë dhe të marrim kreun e grupit. E kemi marrë seriozisht dhe gjatë ndeshjes mund të shohim për zëvendësimet, mund të luajnë lojtarë që kanë marrë pak minuta dhe kemi edhe Muçollin. Kemi 95 minuta ndeshje dhe kushdo që të luajë, duhet të bëjmë detyrën dhe të fitojmë”, u shpreh Zabaleta.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: