Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar një kërkesë Kolegjit Zgjedhor për të shqyrtuar më herët padinë e PS kundër vendimit të KAS për listën e kandidatëve të PD.

Teksa Kolegji Zgjedhor vendosi sot seancën për shqyrtimin e padisë së PS më 31 mars, KQZ kërkon përshpejtim të shqyrtimit, pasi sipas saj çdo vonesë krijon pamundësinë e miratimit të përmbajtjes së fletës së votimit, e cila ndikon në procesin e prodhimit dhe shpërndarjes së fletëve të votimit brenda afateve të përcaktuara për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Letra Per Kolegjin
Letra Per Kolegjin

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb