Ka përfunduar procesi i numërimit të kandidatëve preferencialë në Bashkinë e Konispolit.

Më së shumti vota në këtë bashki ka marrë kandidatja e Partisë Socialiste Anila Denaj, e cila ka siguruar 624 vota. I dyti u rendit Niko Kuri me 471 vota, ndërsa i treti në radhët e PS u rendit kryeministri Edi Rama me 267 vota.

Sa i përket Partisë Demokratike, kandidatja më e votuar ka dalë Ina Zhupa, i dyti është renditur Jolio Dine me 450 vota dhe Bujar Leksaj me 89 vota.

Kandidatët e PS:

Anila Denaj – 625 vota

Niko Kuri – 471 vota.

Edi Rama – 267 vota.

Kandidatët PD:

Ina Zhupa – 452 vota.

Julio Dine – 450 vota.

Bujar Leskaj – 89 vota.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb