TIRANE

Ka përfunduar takimi i ambasadorëve të SHBA, BE, përfaqësuesit të OSBE dhe ambasadorit të Britanisë së Madhe me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore.

Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanweb” se takimi ka nisur në orën 12.00.

“Në takim kanë qenë ambasadorët e SHBA, BE, OSBE dhe të Britanisë së Madhe. Pritet që të ketë deklarime, për të parë nëse ka marrëveshje. Kjo ka qenë një ditë intensive e ambasadorëve me anëtarët e Këshillit Politik.

Nuk e dimë saktësisht se cfarë është diskutuar, por fakti që diplomatët e huaj kanë marrë pjesë në takim është ka bërë që interesi të jetë më i lartë për takimin. Takimi i diplomatëve të huaj tregon se cështja është shumë e rëndësishme.”, tha gazetari.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb