SPANJA

Real Madrid duket se nuk e ka ndërmend të dorëzohet në luftën për titullin. Edhe pse vonë, madrilenët duket se janë zgjuar dhe kanë mposhtur 1-4 Granadën në transfertë.

Modriç, Rodrigo, Odryozola dhe Benzema nuk kanë vendosur në diskutim për asnjë moment fitoren ndaj një kundërshtari i cili këtë vit ka qenë jo i lehtë për skuadrat e mëdha.

Ndërkohë me këtë fitore Real Madrid kap kutoën e 78 pikëve, dy më pak se rivalët e Atleticos. Nga ana tjetër Barcelona duket të jetë jashtë loje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb